Formatowanie artykułów.
Objętość artykułów:
Artykuły nie powinny przekraczać ośmiu stron objętości– przy czym standardowa strona bez fotografii, rysunków i tabel mieści ok. 6000 znaków ze spacjami (tytułowa ok. 5000 znaków).
Umieszczając fotografie, rysunki lub tabele, należy uwzględnić zajmowane przez nie miejsce. Artykuły prosimy poprzedzić streszczeniem, osobno w języku polskim i w języku angielskim. Pod streszczeniem można wyodrębnić słowa kluczowe.
Wzory matematyczne, symbole, jednostki:
Wzory naukowe, matematyczne czy równania powinny się ograniczać do wzorów wyjściowych i końcowych. W edytorze tekstów powinny stanowić odrębną część tekstu, napisane w przeznaczonym do tego generatorze wzorów. W przesłanym tekście należy dokładnie wyróżnić symbole, znaki matematyczne oraz litery greckie. Wszelkie oznaczenia literowe wartości fizycznych powinny odpowiadać ogólnie przyjętym standardom. Jednostki miar należy stosować zgodnie z aktualnie obowiązującymi (układ SI), wyjątek mogą stanowić jednostki powszechnie używane, np. temperatury: °C, kątów płaskich: ° lub czasu: min.
Format nadsyłanych materiałów (fotografie, rysunki i tabele):
Teksty artykułów powinny być przesyłane jako pliki popularnych edytorów tekstowych.
Fotografie i rysunki prosimy przesyłać w oddzielnych plikach w rozdzielczości 300 dpi, w przestrzeni kolorystycznej CMYK (w formatach tiff, jpg, eps, pdf). Rysunki czarno-białe (wykresy, tabele itp.) mogą być osadzone w pliku tekstowym.
Literatura:
Wykaz literatury zamieszczony pod artykułem powinien zawierać:
- dla wydawnictw nieperiodycznych: (nazwisko, skrót imienia); (tytuł); (wydawnictwo); (miasto + rok wydania), np:
[1] Nowak A.: Wyższe harmoniczne, Instytut PAN, Gdańsk 2000.
- dla czasopism: (nazwisko, skrót imienia); (tytuł artykułu); (tytuł czasopisma) (numer kolejny czasopisma), np:
[1] Nowak A.: Nowa seria napędów. „Technik” 8/1994.
Tytuły obcojęzyczne należy podawać w pisowni oryginalnej. Wszystkie pozycje literatury powinny być przywołane w tekście artykułu.
Notka biograficzna o autorze:
Do artykułów o charakterze naukowo-technicznym prosimy dołączyć krótką (do 50 wyrazów) notatkę, zawierającą podstawowe dane o autorze (daty charakteryzujące działalność zawodową, tytuły naukowe i zawodowe, miejsce pracy i zajmowane stanowisko) w celu zamieszczenia w czasopiśmie. Prosimy jednocześnie o dołączenie zdjęcia (format jak do legitymacji).
Czas nadsyłania referatów:
Streszczenia referatów (max 1 strona A4) należy przesyłać na adres email: mine@damel.pl do 31.07.2024r.
Referaty należy przesyłać na adres email: mine@damel.pl do 31.08.2024r.
Recenzja referatów:
Każdy nadesłany referat poddany zostanie ocenie przez członków Rady Programowej, która podejmie również ostateczną decyzję o skierowaniu referatu do publikacji i włączeniu do obrad konferencji.
Streszczenia referatów oraz wybrane referaty zostaną opublikowane w późniejszym terminie w czasopiśmie „Napędy i Sterowanie”.